(050) 403-76-54 - прием заказов
  (050) 321-82-84 - консультация агронома
  (050) 704-76-16 - консультация агронома

Дотримання основних правил безпеки

Оцінка ризиків для навколишнього середовища щодо пестицидів (LЕRАР)

Стандарти LЕRАРS було ухвалено 1999 року з метою оцінки безпеки застосування пестицидів для навколишнього середовища і водоохоронних зон.

Продукти поділяються на категорії А, В і С. Для продуктів категорії А (переважають інсектициди) обов’язкова санітарно-захисна зона становить 1 м плюс додаткова обов’язкова санітарно-захисна зона завширшки 5 м незалежно від технології розпилення.

Для продуктів категорії В (інші види) передбачено обов’язкову санітарно-захисну зону 5 м + 1 м. Зону завширшки 5 м може бути зменшено до 1 м, якщо зменшується кількість дозування продукту і (або) якщо на розпилювальній штанзі закріплені тризіркові розпилювачі, схвалені за стандартами LЕRАР.

Способи знезараження розлитого або розсипаного препарату, способи утилізації тари та залишків

Місце протоки або витоку засипати піском, землею або деревною тирсою до повного вбирання. Зібрати адсорбуючий матеріал у спеціально відведений для знешкодження контейнер і відправити на утилізацію відповідно до місцевих регламентів. Не застосовувати препарат, що розлився. Знезараження одягу, обприскувальної апаратури, тари проводиться тільки на спеціально обладнаних майданчиках. Промивні води і тару утилізують відповідно до встановлених регламентів.

Заходи безпеки при роботі, транспортуванні та зберіганні

Транспортування та використання препаратів дозволяється тільки за суворого дотримання заходів безпеки, викладених в «Інструкції з техніки безпеки при зберіганні, транспортуванні та застосуванні препаратів у сільському господарстві».

Зберігати препарати слід на спеціально обладнаних хімічних складах окремо від продуктів харчування, кормів і питної води. При роботі з препаратами необхідно надягати захисний одяг, вугільний респіратор, чоботи, гумові рукавички та окуляри. Підчас роботи з препаратом не можна палити, вживати їжу або пити. Після закінчення роботи переодягніться, вимийте руки та обличчя водою з милом.

Рекомендації з охорони корисних об’єктів флори і фауни

Необхідно уникати забруднення водойм та джерел питної води залишками препарату і водою, що була використана для промивання тари та устаткування. Неприпустимим є потрапляння препарату в продукти харчування і корми. Забороняється випас худоби на щойно оброблених посівах. Обробку слід проводити в ранкові та вечірні години у безвітряну погоду.